Updated: April 23, 2018

Mladinci – 2. DRL (FINALE 1. do 6.) (8. krog)

RD HERZ ŠMARTNO : RK MARIBOR BRANIK                     40 : 33 (19 : 15)

Za Herz Šmartno so igrali: Katič, Cirar 2, Jerina 5, Justin 15, Škrabanja 3, Planinšek 2, Dolšek, Žižek 6, Sadar, Žurga 2, Ostrež, Jamnik, Ritonja, Mandelj 5. Trener: Grega Močnik.

Na derbiju 2. mladinske lige sta se pomerili dve najboljši ekipi te sezone. Gostujoča ekipa Maribora v končnici za prvaka še ni izgubila. Na prvi tekmi v Mariboru je bila od šmarske ekipe uspešnejša za zadetek. Obe ekipi sta začeli motivirano, izenačeno. Domača ekipa je pokazala izjemno borbo, dobro igro v napadu ter je tako dosegla prvo visoko vodstvo pri rezultatu 17:12. V tem obdobju se bi vodstvo lahko celo povišalo, ampak nekaj napak je botrovalo temu, da so se gostje približali na 18:15. Polčas se je zaključil s štirimi zadetki prednosti. V drugem delu so gostje tekmo dobro nadaljevali, iz razdalje je zadeval visoki Izidor Budja, kmalu je bil rezultat poravnan na 21:21. Začele so se izenačene minute, igralo se je gol za gol, z gosti je tempo držal odlični Andraž Justin. V zadnji četrtini tekme pa je bila obramba domačih spet na višjem nivoju, dobro je branil tudi Maks Sadar. Hitra igra je utrudila goste, ki niso več sledili razigrani domači ekipi. Prednost se je iz minute v minuto višala, pri rezultatu 36:28 pa je bilo praktično že vse odločeno, gostje niso več našli rešitev za odlično domačo igro. S to zmago je ekipa RD Herz Šmartno prevzela 1. mesto na lestvici, do konca prvenstva pa sta še dve tekmi.