Updated: April 18, 2018

Mladinci – 2. DRL (FINALE 1. do 6.) (7. krog)

RD RIKO RIBNICA : RD HERZ ŠMARTNO                       26 : 30 (12 : 14)

Za Herz Šmartno so igrali: Sadar, Cirar 3, Jerina 2, Justin 6, Škrabanja 3, Planinšek 1, Dolšek, Žižek 3, Žurga 6, Ostrež, Mandelj 6. Trener: Grega Močnik.

Šmarska mladinska ekipa je na pomembno gostovanje v Ribnico odpotovala v okrnjeni postavi. Za obe ekipi je bila tekma zelo pomembna za napredovanje v 1. mladinsko ligo. V prvem polčasu smo videli zelo izenačeno tekmo, nobena ekipa si ni priigrala kakšne občutne prednosti. Polčas se je končal z dvema zadetkoma prednosti za RD Herz Šmartno. V drugem delu pa smo videli takojšen nalet šmarske ekipe, ki je kaj kmalu povedla z 16:22. To je bila že prva res občutna prednost, ki je omogočala šmarski ekipi dosti bolj mirne napade in ne prehitre zaključke. Domači so se poiskušali vrniti v igro, najbolj so zapretili pri 23:26, a so šmarski mladinci odigrali pametno, ter v tem obdobju prednost spet povečali na +5 ter tekmo mirno pripeljali do konca. Trenutno šmarskim mladincem kaže zares zelo dobro, saj imajo skupaj z Mariborčani 11 točk, tretja Ribnica pa je ostala na 6-ih točkah. V prvo ligo vodita prvi dve mesti.