Poročilo tekme 5. kroga končnice LIGE NLB (sezona 2017/2018)

By
Updated: April 23, 2018

RD HERZ ŠMARTNO : RD LL GROSIST SLOVAN               33 : 38 (16 : 16)

Šmartno pri Litiji (21.04.2018), Dvorana Pungrt, gledalcev: 150, sodnika: David Leskovec in Aleš Vidic, delegat: Marjan Frelih.

Herz Šmartno: M. Sadar (10 obramb), Strmljan 9, Ribarič 1, Kunst 6, Cirar 2, Justin 4, Bahovec, Žižek, Muratovič (1 obramba), Sadar 3, Bučar, Jerina, Močnik 1, Žurga 3, Kukovica (0 obramb), Dobovičnik 4. Trener: Filip Gradišek.

LL Grosist Slovan: Prevolnik 5, Peterlin, Serdinšek-Ekart, Marinček 3, Bogdanič-Jenko 4, T. Marušič 5, Nunčič (11 obramb), Marojevič 4, Podpečan (5 obramb), P. Marušič, Kaučič, Novak 4, Sankovič 10, Atanasov 3. Trener: Zoran Jovičič.

Sedemmetrovke: Herz Šmartno 1 (1), LL Grosist Slovan 3 (2).

Izključitve: Herz Šmartno 0 minut, LL Grosist Slovan 6 minut.

Diskvalifikacije:

Šmarčani so nastopili brez poškodovanega Jake Avsca, za katerega je sezona verjetno že zaključena. V prvem polčasu so se prvi odlepili gostje, ki so povedli 5:10. Domača ekipa se je zbrala ter izenačila na 11:11, ter nato povedla 16:14. Ko se je zdelo, da bo polčas pripadel domačim, pa so gostje izkoristili napake ter do konca polčasa izenačili na 16:16. V prvem polčasu sta bila razpoložena oba vratarja, pri gostih Klemen Nunčič, pri domačih pa Maks Sadar. Na začetku drugega polčasa izenačena igra, potem pa so gostje dodali nekaj več, ter ponovno občutneje povedli pri 20:23. Domači so bili v obrambi premehki, gostje so brez težav zadevali iz različnih položajev. Zaradi solidne igre v napadu, se je domača ekipa približala na 30:32, ampak za preobrat je zmanjkalo moči in tudi nekaj znanja. Pri gostih je z 10 zadetki izstopal Robert Sankovič, pri domačih je Tilen Strmljan dosegel 9 zadetkov.