Poročilo tekme 20. kroga 1.B DRL (sezona 2016/2017)

By
Updated: March 20, 2017

ŠD RK KRIM-OLIMPIJA : RD HERZ ŠMARTNO                    26 : 30 (14 : 12)

Ljubljana (17.03.2017) – Športna dvorana Krim, sodnika: Brstin Kavalar in Miran Teršek, delegat: Janko Strel.

Krim-Olimpija: Hvala-Stojanovič, Lukman 2, Boljtežar, Lampič, Maleševič 3, Kacijan, Arih 3, Leskovar 1, Kljun 5, Žabjek, Grbič, Miličevič, Tomšič 5, Tomasovič, Novak 2, Sankovič 5. Trener: Boštjan Brulec.

Herz Šmartno: M. Sadar, Strmljan 9, Ribarič, Cirar, U. Poglajen, Bahovec 3, Šmejc 4, L. Poglajen, Muratovič, Ža. Pregelj, A. Sadar 3, Bučar, Avsec 6, Močnik 5, Žurga, Kukovica. Trener: Filip Gradišek.

Sedemmetrovke: Krim-Olimpija  1 (1), Herz Šmartno  2 (0).

Izključitve: Krim-Olimpija  12 minut, Herz Šmartno  6 minut.

Diskvalifikacije:

Derbi na Galjevici je spremljalo veliko število gledalcev, prav tako pa so prišli v Ljubljano tudi navijači Herz Šmartna. Tekma se je začela izenačeno, do rezultata 12:12 si nobena izmed ekip ni priigrala občutnega vodstva. Domači so na koncu prvega polčasa izkoristili napako Šmarčanov ter odšli na odmor z dvema zadetkoma prednosti. V drugem polčasu je domača ekipa na zadečtku zadrževala zadetek ali dva prednosti, tekma se je igrala “gol za gol”. Pri rezultatu 23:21 za domače pa so Šmarčani naredili delni rezultat 0:4 ter prešli v vodstvo. Do konca tekme smo videli napete trenutke, vendar je ekipa RD Herz Šmartno s pametno igro in lepimi zadetki ter obrambami vratarja Muratoviča uspela zdržati do konca ter zmagati na pomembni tekmi!