Poročilo tekme 19. kroga 1.B DRL (sezona 2016/2017)

By
Updated: March 12, 2017

RD HERZ ŠMARTNO : RK SVIŠ IVANČNA GORICA                              34 : 30 (18 : 15)

Šmartno pri Litiji (11.03.2017), Dvorana Pungrt, gledalcev: 500, sodnika: Bojan Lah in David Sok, delegat: Feliks Stropnik.

Herz Šmartno: M. Sadar (7 obramb), Strmljan 15, Ribarič 1, Cirar, U. Poglajen, Bahovec 1, Šmejc 1, L. Poglajen 1, Muratovič (1 obramba), Ža. Pregelj 3, A. Sadar, Bučar, Avsec 10, Močnik 1, Žurga 1, Kukovica (0 obramb). Trener: Filip Gradišek.

SVIŠ Ivančna Gorica: Podržaj (0 obramb), Tekavec 2, Knez, Tekavčič, Zavodnik 2, Hrovat, Pekeč (0 obramb), S. Stopar 3, Matej Košir 11, Pirnat 1, Slapničar (12 obramb), Krabonja 7, Kastaneto, Corel 2, Matic Košir 2, Košir. Trener: Sebastijan Obajdin-Parfant.

Sedemmetrovke: Herz Šmartno 11 (8), SVIŠ Ivančna Gorica 3 (1).

Izključitve: Herz Šmartno 10 minut, SVIŠ Ivančna Gorica 10 minut.

Diskvalifikacije:

Na derbiju prvouvrščenih ekipe se je v Dvorani Pungrt zbralo veliko število gledalcev, ki so imeli kaj videti. Domača ekipa je tekmo začela dobro ter povedla 6:3, ampak so gostje nato nadaljevali bolje ter povedli z 8:11. Domača ekipa je nato začela igrati bolje v obrambi, v napadu pa so igrali učinkovito. Delni izid 6:1 je spremenil izdi v 14:12. Gostje so nato izenačili na 14:14 in 15:15, končnica prvega polčasa pa je pripadla ekipi Herz Šmartno, ki je s tremi zadetki zapored odšla na odmor s prednostjo 18:15. V drugem polčasu je domača ekipa spet začela dobro in učinkovito kontrolirala nalete gostov iz Ivančne Gorice. Gostje so se največ približali na dva zadetka, da pa niso prišli bližje pa sta v napadu poskrbela razpoložena Tilen Strmljan in Jaka Avsec, svoje pa je dodal tudi vratar Maks Sadar, ki je za nameček v 42. in 48. minuti obranil tudi dve sedemmetrovki. Domača ekipa je po zadnjem pisku sirene zasluženo slavila novo zmago, ki so jo bučno pozdravili tudi številčni domači navijači.