Poročilo tekme 15. kroga 1.B DRL (sezona 2016/2017)

By
Updated: February 13, 2017

RK RADEČE PAPIR NOVA : RD HERZ ŠMARTNO                    30 : 33 (18 : 15)

Radeče (11.02.2017) – Športna dvorana Radeče, sodnika: Boštjan Žitnik in David Leskovec, delegat: Marjan Frelih.

Radeče Papir Nova: Rebevšek, Stegne 1, Zakošek 1, Hrovat, Kišek, Žičkar, Klinar, Ločičnik 2, Čajko 2, Kos, Zupanc 6, Dobravc 3, Gospodarič 4, Ernestl 11. Trener: Dragan Babovič.

Herz Šmartno: Strmljan 8, Ribarič, Pleško, Cirar 3, Bahovec 2, Šmejc 9, Muratovič, Ža. Pregelj 2, A. Sadar, Bučar, M. Sadar, Avsec 8, Planinšek, Močnik 1, Žurga, Kukovica. Trener: Filip Gradišek.

Sedemmetrovke: Radeče Papir Nova  1 (1), Herz Šmartno  4 (4).

Izključitve: Radeče Papir Nova  8 minut, Herz Šmartno  6 minut.

Diskvalifikacije:

V prvem polčasu je bil rezultat izenačen do 5:5, nato pa je domača ekipa z boljšo igro povedla že za pet zadetkov pri 17:12. Ekipa Herz Šmartna je do konca prvega polčasa zaigrala bolje, ter uspela znižati rezultat na 18:15. Zadnji zadetek je iz prostega meta iz 9m dosegel Jaka Avsec, že po izteku časa. V drugem polčasu pa nalet ekipe Herz Šmartna, ki je imela v treh napadih kar tri 100% priložnosti za zadetek, vendar le tega ni dosegla. Na semaforju je bil še vedno rezultat polčasa. Šmarska ekipa je vseeno nadaljevala s trdo obrambo, le dosegla dva zadetka ter znižala zaostanek na 18:17. Domači so po minuti odmora v 37. minuti zadeli za 19:17, ampak nalet šmarčanov se je nadaljeval, rezultat se je poravnal že pri 20:20. Nato se je igralo “gol za gol”, domača ekipa je spet uspela povesti za dva zadetka pri 26:24. Ampak tempo šmarske ekipe je bil še vedno visok. Domači so vedno težje igrali proti razpoloženi ekipi, naredil se je preobrat in ekipa Herz Šmartna je deset minut pred koncem povedla 26:28. Domači so poskušali narediti preobrat, ampak šmarska ekipa do konca tekme težko prigaranega vodstva ni izpustila iz rok. Na tekmi je odlično igral kapetan Aleš Šmejc, ki je predvsem v prvem polčasu držal korak z domačimi. V drugem polčasu sta se z zadetki izkazala tudi Jaka Avsec in Tilen Strmljan, dobro je branil Midhad Muratovič.